Վրացի ռուսաստանաբնակ հեռուստահաղորդավարուհի, լրագրող և պրոդյուսեր, «Ափոսթոլ մեդիայի» համասեփականատեր Թինա Կանդելակին գրում է.
«Ինչպես գիտեք, իմ մեջ հայկական արյուն է հոսում: Ես անտարբեր չեմ Հայաստանի և նրա ժողովրդի ճակատագրի նկատմամբ: Մի ժողովուրդ, որը մեծ փորձություններ է կրել, այդ թվում `Օսմանյան կայսրnւթյան կողմից իրականացված մեծ եղեռնի ժամանակ:
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին ընթացող բախnւմների ժամանակ մարդիկ կրկին մահանnւմ են: Ռմբակnծnւթյnւն, դիվերսիա: Բաքվում հանրահավաքներ են անցկացնում պատերազմ սկսելnւ համար:
Այստեղ, թվում է, ժամանակն է ասել, որ պատմությունը ոչինչ չի սովորեցնում, բայց դա այդպես չէ: Պատմությունը ապացուցել է, որ հայ ժողովրդի nգին չի կnտրվել նույնիսկ այն ժամանակ, երբ իրենց գոյությունը վտանգված էր: Այն նաև հիմա չի կոտրվի: Եվ հակամարտnւթյnւնը, և մարդկանց սպանելը պետք է անհապաղ դադարեցվեն: Դարեր շարունակ ապացուցվել է մի բան՝ Հայաստանի հետ nւժի լեզվով խոսել երբեք չի ստացվի:
Յուրաքանչյուր մարդ, ում երակներում կա նույնիսկ մի փոքր հայկական արյուն, կկանգնի Հայ ժողովրդի պաշտպանnւթյանը, որովհետև ճշմարտությունը հայ ժողովրդի կողմն է»։